Nasi Aktywni w Skandia Maraton Lang Team. Kraków na dwóch kołkach!

Co do tego, że Kraków lubi sport i kocha sportowców wszelkiej maści nie ma wątpliwości. Jeszcze niedawno żyliśmy Cracovia Maraton, a na deszczowych ulicach miasta królowali biegacze. W ten weekend pałeczkę przejmują rowerzyści, odbywa się bowiem Skandia Maraton – jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce.

Znany i lubiany od samego początku wśród pasjonatów dwóch kółek, którzy mogli spełnić swoje marzenia o kolarskich sukcesach, dla innych impreza stanowiąca doskonały start. W imprezie mogą bowiem brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, startujący w pojedynkę bądź całymi rodzinami. Jeśli masz rower, kask i parę w nogach jesteś idealnym kandydatem!

W maratonie wystartować może każdy, zarówno dzieci, młodzież czy osoby starsze, a w każdym z miast, w którym odbywa się Skandia przygotowane są cztery dystanse. Nie inaczej w Krakowie – Rodzinna Parada (11 km), Mini (22 km), Medio (61 km) i Grand Fondo (88 km). Organizatorem jest Lang Team – instytucja szczególnie zasłużona w popularyzacji kolarstwa w Polsce, której założycielem jest polski sportowiec Czesław Lang. Jest on pierwszym kolarzem dawnego „bloku wschodniego”, który odnosił sukcesy w prestiżowych wyścigach takich jak np. Giro d’Italia czy Tirreno Adriatico. Na trasie skorzystać można z bufetu, po maratonie na zawodników czeka regeneracyjny posiłek, o co dba obsługa Skandii Lang Team, która w swoich doświadczeniach posiada organizację m.in. Tour de Pologne. Obiecują oni również, że wrażenia będą niezapomniane, a atmosfera jazdy wśród setek innych rowerzystów w pięknych zakątkach Polski na piątkę z plusem. Aby było jeszcze bardziej pięknie i kolorowo, start i meta rozlokowane są na krakowskich Błoniach, gdzie na zwycięzców czeka podium, a na widzów telebim. W ramach Skandia Maraton Lang Team rozgrywany jest również Puchar Polski w maratonie MTB dla kobiet i mężczyzn.

Nikogo nie dziwi chyba fakt, że dzielni zawodnicy z Aktywnej Strony Życia reprezentują nas na rodzimych trasach w Krakowie. Wojtek, Mariusz, Marcin i Jacek pokażą na co ich stać. Startują oni z krakowskich Błoni, a trasa prowadzi po starcie i przed metą (z uwagi na specyfikę dużego miasta oraz na start w centrum) długimi odcinkami dojazdu i powrotu po asfalcie ulicami Krakowa. Trasa w części przebiega drogami i ścieżkami leśnymi, znajdą się na niej również drogi polne oraz szutry.

Czekamy na waszą relację, chłopcy! Powodzenia!
Zdjęcia i informacje ogólne o wydarzeniu: http://www.skandiamaraton.pl/.

Komentarze